PJL 003PLUS – Bonusový obsah k epizóde

Prehrať epizódu
Boeing 737-800 cockpit nocny let

Toto je bonusový obsah ku epizóde PJL003-nahy-pasazier-a-shikovia-s-kosakmi-na-palube 

 🛫🔊 Neuveríte, aké situácie zažívajú piloti v Indii! ✈️

Ak ste si mysleli, že riadenie leteckej prevádzky je rovnaké po celom svete, pripravte sa na prekvapenie! Náš posledný podcast bol taký nabitý zaujímavosťami, že sme sa rozhodli vám priniesť extra obsah, ktorý sa tam nezmestil.

Kapitán má jedno rádio (rádio = vysielačka/spojenie), copilot má druhé rádio a občas potrebujú aj tretie rádio a jeden z nich popri tom „keruje“. Prečo? No, pretože indické ATC (riadenie leteckej prevádzky) je iný level oproti Francúzsku alebo Španielsku. Jorghino, nám odhalil, čo všetko sa môže stať v kokpite. Od neuveriteľného chaosu v komunikácii až po situácie, kedy sa zdá, že každý z dispečerov má vlastné pravidlá.

 

A to nie je všetko! Tu na našom webe nájdete aj letecký slovník, ktorý priebežne dopĺňame, aby ste sa mohli lepšie orientovať v našom fascinujúcom svete letectva.

Luciin kamarát, bývalá steward Martin prezýval fúzatých Indov „Fúze“ a fúzatí Indovia v šľapkách sú „šľapky fúze“. Martina sa pokúsime opäť dostať do nášho podcastu – jeho zážitky sú jednoducho nenahraditeľné!

📢👉 Nezabudnite tento príspevok zdieľať medzi svojimi priateľmi. Letectvo je svet plný zaujímavostí, ktoré stoja za to zdieľať! 🌐✨

Ohodnoťte tento podcast:
Priemerné hodnotenie článku: 5 / 5

Ďalšie podcasty

podcastyepizóda 5